Številne ženske se za različne postopke odločijo samo zato, da jim povrnejo nekdanjo lepoto. Vendar pa je problem mogoče enkrat za vselej rešiti na bolj jedrnat način - izvesti postopek laserskega pomlajevanja.
S pojavom prvih gub večina žensk začne razmišljati o tem, kako pomladiti kožo obraza. Postopki pomlajevanja se izvajajo z različnimi metodami, med katerimi izstopa lasersko pomlajevanje obraza. Večina drugih metod ni priporočljiva za pomlajevanje kože okoli oči.
Bistvo postopka
Danes lasersko pomlajevanje obraza pridobiva vedno večjo priljubljenost med ženskami, zlasti med tistimi, ki se želijo znebiti drobnih očesnih gubic.
Kaj pravzaprav je postopek laserskega pomlajevanja? Zahvaljujoč laserskemu delovanju nove celice povečajo proizvodnjo kolagena. V primerjavi z običajnim pilingom je mogoče obdelati določeno površino, kar je še posebej pomembno pri obdelavi kože okoli oči. Na obdelanih predelih potekajo procesi regeneracije, na preostalih predelih pa koža ni poškodovana.
Lasersko pomlajevanje obraza prispeva k:
- pomlajevanje kože;
- izginotje površinskih gub, tudi v predelu oči;
- oblikovanje obraza.
Glavna prednost metode je, da pomlajevanje kože poteka na nekirurški način brez tveganja za izgubo krvi.
Različne postopke
Lasersko pomlajevanje obraza lahko razdelimo na več glavnih vrst: površinsko, srednje in globoko piling.
V prvem primeru se obdela zgornja plast povrhnjice. Starostne pege se odstranijo, olajšanje kože se gladi. Lahko se uporablja na najbolj občutljivih predelih: vrat, dekolte, ustnice, oko. Okrevanje lahko traja od sedem do štirinajst dni.
Druga metoda pomaga odstraniti odmrle celice v spodnji plasti povrhnjice. Nežno vpliva na problematična področja. Pomaga pri spopadanju tudi z izrazitimi gubami, keloidnimi brazgotinami, strijami. S to metodo pomlajevanja se lahko znebite plitvih brazgotin, ki so nastale na koži zaradi aken, bradavic, papilomov. Spodbuja večer polti, odpravlja starostne pege.
Slednjo metodo najpogosteje imenujemo nekirurški lifting obraza. Pomaga oblikovati nekakšen okvir, ki bo kožo še dodatno podpiral. Nehirurški poseg aktivira regenerativne in pomlajevalne procese na tistih predelih kože, ki so bili obdelani. Za izvedbo postopka se uporablja posebna naprava ali tehnika pomlajevanja RF.
Oba postopka sta varna in se izkažeta za nizko travmatična za kožo. Zgladi globoke gube, izenači polt. Globok piling je mogoče izvesti tudi z uporabo aparata Co 2, če pa specialist nima dovolj veščin za delo z njim, lahko tak postopek povzroči globoke brazgotine na koži.
Prva dva postopka se izvajata v lokalni anesteziji, zadnji pa zahteva splošno anestezijo. Postopki se izvajajo v specializiranih bolnišnicah.
Nedvomna prednost opravljenih posegov je njihova nebolečnost. Uporabljena anestezija povzroči, da bolnik na tretiranem predelu občuti le rahlo mravljinčenje. Trajanje postopka je odvisno od površine obdelane površine. Po posegu vam bo strokovnjak svetoval, kako pravilno skrbeti za kožo v obdobju rehabilitacije.
Načelo vpliva
Učinek na kožo se izvaja z uporabo laserskega žarka. Specialist, ki izvaja postopek, uravnava temperaturo in globino laserske izpostavljenosti. Visoka temperatura žarkov dobesedno opeče kožo in povzroči, da telo popolnoma obnovi kožo. Takšno pomlajevanje je mogoče izvesti, če se oseba želi znebiti:
- globoke nazolabialne gube;
- starostne pege;
- akne;
- akne;
- akne;
- demodekoza.
Kontraindikacije
Kot vsak medicinski postopek ima tudi pomlajevanje kože z laserjem številne kontraindikacije, pri katerih je izvajanje strogo prepovedano. Ta seznam vključuje:
- onkološke bolezni;
- diabetes;
- bolezni srca in ožilja;
- bolezni, ki vplivajo na strjevanje krvi;
- prisotnost prehladov in nalezljivih bolezni;
- visoka temperatura;
- izpuščaji različnih etiologij na območju, ki ga je treba zdraviti;
- nosečnost;
- obdobje laktacije;
- vegetativno-žilna distonija;
- psihološke bolezni;
- imunska pomanjkljivost;
- visok ali nizek krvni tlak (hipotenzija, hipertenzija).
Prav tako je lasersko pomlajevanje prepovedano osebam, mlajšim od sedemnajst let, saj obstaja nevarnost motenj v strukturi kože in osebam, starejšim od šestdeset let, saj imajo upočasnjene procese regeneracije. Po sončenju ali obisku solarija ni priporočljivo pomlajevanje.
Lasersko pomlajevanje zagotavlja številne pozitivne učinke, med katerimi velja omeniti glajenje gub okoli oči. Vendar pa se pri nekaterih posameznikih lahko pojavijo neželeni učinki. Pri nekaterih skupinah ljudi lahko obdelana področja kože kažejo:
- rahlo srbenje;
- živo rdeče lise;
- pojav edema;
- herpesni izpuščaj;
- luščenje;
- opekline;
- videz skorje.
Koža vsake osebe ima lastno občutljivost, zato nekateri neželeni učinki izginejo po nekaj dneh, drugi pa lahko trajajo dlje.
Pri majhnem številu bolnikov so opazili pojav miliuma (belih pik), brazgotine, brazgotine so ostale. Manj kot 4% bolnikov je povečalo tvorbo pigmenta, kar je povzročilo hiperpigmentacijo.
V vsakem primeru se morate pred izvajanjem postopka posvetovati s strokovnjakom. Če je postopek uspešen in je bila upoštevana vsa tehnologija, bodo vaši prijatelji po kratkem času presenečeni nad vašim pomlajenim videzom in izginilimi gubami v očeh, nosu in ustih.